Užijte si chvíle pohody s pohodlným zahradním nábytkem

Ke každé zahradě neodmyslitelně patří zahradní nábytek. Asi jen málo z nás by odolalo pokušení, sednout nebo lehnout si do stínu stromů, zaposlouchat se do zpěvu ptáků a alespoň na chvíli si odpočinout od každodenního shonu. Abychom si tyto vzácné chvíle mohli dokonale užít, musíme mít zahradní nábytek především pohodlný.

bílé židle

Jak vybrat nejhodnější zahradní nábytek?

Jednodušší to bude mít ten, který není omezen finančními možnostmi. Neznamená to, že v nižších cenových relacích si nemůžeme pořídit kvalitní a pohodlný zahradní nábytek.

Při pořizování vezměte v potaz několik faktorů. Jestli patříte mezi ty, kteří na zimu nábytek nechtějí ukládat, a potřebujete, aby péče o něho byla co nejmenší, dbejte především na odolnost nábytku. Zvolit byste měli takové materiály, které odolají nepřízni počasí.

Nábytek by vám měl být především pohodlný. Vybírejte si tedy spíše polohovací, abyste mohli využít více variant při odpočinku. Od toho se bude odvíjet například výška opěrky u křesel. Raději sáhněte po nábytku stabilním. Pokud se vám budou prohýbat nohy u levných plastových židlí, asi se moc komfortně cítit nebudete.
dřevěné posezení

Jaké máte možnosti?

Vybrat si můžete z několika materiálů. Nejklasičtější je plastový a hliníkový materiál. Především hliníkový nábytek je skoro bezúdržbový a dlouhověký. Jeho další výhodou je lehkost materiálů, ze kterého je vyroben. Přemístit z místa na místo ho tedy může opravdu každý. Příznivá je i pořizovací cena. Vybrat si můžete celé zahradní sety. Od obyčejných židlí až po celé sedací soupravy.
prostřeno na zahradě

Stále více, ale můžeme na zahradách vidět nábytek ratanový nebo dřevěný. Pořízení nábytku z přírodního dřeva, je o poznání dražší. Také bychom měli věnovat čas údržbě tohoto přírodního nábytku a dřevo pravidelně ošetřovat vhodnými přípravky.

Ideální je, zahradní nábytek na zimu uschovat do suché místnosti.