Jak se bude Vaše miminko jmenovat?

Do rodiny má přijít miminko. Všichni se radují a těší se, až se malý uzlíček vyklube na svět a bude všem vytvářet úsměv na rtu. Nakoupit výbavičku a oblečení potřebné i pro radost je docela jednoduché. Pak ale při tom všem dojde řada na to vybrat miminku jméno. Pro někoho je to už jen maličkost, protože vysněné jméno má vymyšlené od mládí a druhá polovička s ním již dávno souhlasila. Ovšem pro některé to je bod, kdy mezi budoucími rodiči dochází k menším rozepřím a miniaturním hádkám, protože každý by chtěl jiné a ani jeden není ochoten se toho svého, dokonalého jména vzdát.
novorozený dítě
Pokud se nabízí více vhodných jmen, ale opravdu nevíte, jaké vybrat, můžete vše vzít formou hry. Vytvořte si seznam všech jmen, které se Vám i partnerovi líbí. Jakmile je budete mít na očích, hned si můžete říct, které jisto-jistě nepřipadají v úvahu, a vyřaďte alespoň jedno z nich. Pak se každý další u tohoto seznamu opět sejděte a opakujte stejný proces. Ze jmen vyřaďte minimálně jedno další, až zbude jen jedno, to vyvolené.
Samozřejmě, že může dojít k situaci, kdy zjistíte, že se Vám zalíbilo úplně nové, které na seznamu není. Jistě, že jej můžete doplnit, ovšem s tím, že ho nahradíte za jméno jiné.
Při takovémto způsobu výběru je třeba říct, že s ním musíte začít alespoň měsíc před termínem, aby nedošlo k tomu, že v den porodu budete mít na seznamu deset jmen a Vy sami z toho budete akorát tak ve stresu. V takovém případě je podstatné zachovat hlavně klid. Preventivně si vše naplánujte, co nelépe to bude vyhovovat. Když bude váš seznam krátký, klidně s ním nemusíte spěchat.
botičky pro mimčo
Kompromis při takové události, jako je vymýšlení jména, může být někdy velmi těžký, ale nezoufejte. Nějak to dopadne vždycky a nakonec budou všichni spokojení, protože vlastně nezáleží úplně tak na tom, jak budete novorozeňátku říkat, ale na tom, zda je zdravé a spokojené. 

Posted in: Nezařazené