Únikové hry

Únikové hry

Možná si vzpomenete, jak jste jako malí s napětím a zatajeným dechem sledovali soutěžní pořady, kde týmy plnily různé logické či sportovní úkoly. Jak projít labyrintem nebo jak vyřešit hádanku a získat klíč k dalšímu postupu ve hře? Pokud máte partu kamarádů, která touží po trošce adrenalinu, zábavě a společně prožitém čase, pak se vám jistě bude líbit escape room https://www.enigmaescape.cz/.

poko

O co vlastně jde?

Určitě si vzpomenete na počítačové hry, kde bylo vaším úkolem klikat na různé předměty a kde jste měli najít nápovědu nebo klíč k dalšímu úkolu. A to je přesně escape room, ovšem v reálu na vlastní kůži. Budete potřebovat logické myšlení, abyste se ve hře posunuli dál. A budete také potřebovat rychlost a obratnost, abyste stihli hru dokončit v čas. Vaším úkolem je dostat se ze zamčené místnosti ven, a to právě pomocí řešení hádanek a správného čtení nápověd. Rozhodně to nebude lehké, takže budete potřebovat všechny své schopnosti, abyste se spolu se svým týmem úspěšně dostali až do cíle. Je to ideální hra pro rodinu, vaše přátele nebo pro kolegy z práce. Což takhle uspořádat soutěž? Který firemní tým bude nejrychlejší a nejúspěšnější?

klic

Historie únikových her

Dalo by se říci, že únikové hry jsou v podstatě velmi mladé. První úniková hra spatřila světlo světa v Japonsku v roce 2007. Stala se velmi populární a po roce 2011 se různé druhy únikových her už šířily po celém světě. Asi si vybavíte různé logické či sportovní hry, které se řadu let vysílají na televizních obrazovkách. Jejich oblíbenost stále roste. Při plnění různých druhů úkolů se rozhodně nikdo nebude nudit. I ten největší bručoun bude jistě pohlcen nebývalou atmosférou a nečekaným napětím. Pokud jste ještě únikovku nikdy neabsolvovali, tak si ten zážitek rozhodně nenechte ujít. Možná právě vy budete nejdůležitější součástí týmu a jen díky vašim logickým schopnostem se dostanete z jisté zkázy.