Nosič kol na tažné zařízení pro dovolenou na Sázavě

Nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola se může stát vaším partnerem na dovolené v České republice. Zájem o pobyty v tuzemsku roste a dá se očekávat, že nepoleví ani v budoucnu, a to z několika důvodů: Je to blízko domů v případě nějakého problému či zdravotních komplikací, snadno se všude domluvíte, a jestliže své volné dny naplánujete selským rozumem, vyhnete se i koronavirovým restrikcím, jako je testování, Covid pasy a další případné sledovací nástroje.

řeka Sázava

Kola umístěná na tomto typu nosiče se převáží mnohem bezpečněji, než na střeše či na pátých dveřích, snazší je i nasazování do drážek, vše probíhá mimo karosérii vozu a nízko nad zemí.

Prozkoumejte Sázavu na kolech

Naložit kola na nosič a vyjet s nimi do naší překrásné a malebné krajiny – to je náš tip na letošní a třeba i některou další dovolenou. Jednou z nich se může stát jízda podél Sázavy, budete jistě mile překvapeni, kolik zajímavostí a přírodních zákoutí tu na vás čeká.

trať v posázaví

Své putování byste mohli zahájit ve Světlé nad Sázavou, ubytujete se v soukromí, v některém z penzionů v blízkosti zámeckého areálu a odtud pak můžete směřovat značenou cyklotrasou č. 19 do Smrčné, na počátek nejkrásnějších peřejí ve střední Evropě – Stvořidla.

Podél Sázavy vede vlaková trať č. 212, můžete kdykoli velmi pohodlně výlet přerušit a vrátit se do původního místa vlakem s jízdními koly, jako spoluzavazadly.

Další zajímavý úsek, kam se přesunete autem i s bicykly naloženými na nosič, je Ledeč nad Sázavou. Po prohlídce hradního komplexu se vydejte cyklotrasou č. 19 do Sechova, Jedlé, Pavlovic a Vlastějovic a tuto etapu můžete zakončit v Horkách, v dobře vybaveném penzionu Mlýn, nebo v některém z dalších penzionů ve Zruči. Další den si naplánujte prohlídku města Zruč nad Sázavou a přehradní hráze Švihov na Želivce, která zásobuje pitnou vodou Prahu.

Putování podél Sázavy lze protáhnout až do Kácova, k hradu Český Šternberk, do Ratají, Sázavy, Hvězdonic, Poříčí nad Sázavou a Týnce, s cílem na soutoku s Vltavou v Davli. Kombinace auta, vlaku a jízdních kol je pro tento způsob trávení dovolené naprosto ideální.