Dovolená v atraktivních lokalitách v Česku s vozem z autopůjčovny v Praze

Pronajmout si vůz a vydat se s ním na dovolenou? Proč ne, je to v řadě případů levnější a hlavně méně stresující přístup ve srovnání s vlastnictvím vozidla. Mít své vlastní auto je fajn do té doby, dokud si neuvědomíte, že vám „leze do peněz“, a že do něj investujete víc, než vám dokáže vrátit.

Tam, kde auto „vydělává“, kde se bez něj neobejdete a je pro vaši práci nezbytné, má jistě svůj význam, ale jsou případy, kdy vůz potřebujete jen pro víkendové cesty na chalupu v letním období, pro občasné velké nákupy, pro stěhování nebo pro jízdu na dovolenou. Tehdy se vyplatí alespoň zvážit či propočítat možnost pronájmu, zda by to nevyšlo levněji. Ve hře je totiž ne zrovna nejlevnější povinné ručení, zvláště zpočátku v prvních letech vlastnictví vozidla, kontroly STK, přezouvání pneumatik, dálniční známky, servisní výměny kapalin a samozřejmě neočekávané technické závady, které mohou překvapit v nejméně vhodný okamžik.

jízda po dálnici

Autopůjčovna Praha Autopůjčovna Milan vám poskytne vozidlo nejen pro pracovní záležitosti, ale i pro volný čas. Vycestovat s ním můžete třeba na týdenní pobyt na Vysočině, v horském terénu vrcholových partií Krkonoš či Vysokých Tater, ovšem podstatné je, že se vyhnete společným pobytům s mnoha lidmi ve vlakových soupravách, v autobusech či v letadlech a odpadne vám řada nepříjemností, spojených s opatřeními kvůli koronaviru.

Lipenská přehrada

A kam se s autem vydat, aby to za to stálo, nenudili jste se, vnímali kolem sebe zajímavou krajinu a užili si krásných výhledů či podmanivých údolí? Co třeba tyto dva tipy:

Máte-li rádi Šumavu, vsaďte na lokalitu s názvem Jelení vrchy, je to nedaleko Nové Pece a můžete tu provozovat cykloturistiku a hlavně tu načerpat spoustu energie.

Kdo se vyhýbá přelidněným lokalitám, může vyzkoušet pobyt v Lužických horách, kupříkladu v Horní Světlé, nedaleko hory Luž. Je tu opravdu krásně, zajímavá architektura lidových staveb, tisíc let starý památný tis, ledová jeskyně a přehrada Naděje.