Netradiční nakupování

Zde je pět vybraných obchodů, kde můžete zakoupit opravdu originální výrobky a to buď na uvedené webové adrese anebo v kamenném obchodu.

1) CIHELNA

§  Prodejní galerie se zaměřením pouze na českou designovou scénu
V malebném zákoutí pražské Malé Strany, v zajímavém prostředí historického komplexu továrny na cihly, najdete svítidla, nábytek, doplňky na stůl ze skla či porcelánu, knihy, šperky, grafiky, textilní doplňky a unikátní objekty od českých výrobců a etablovaných autorů. Kurátorkou je talentovaná Silvie Luběnová, jejíž výběr nikdy nezklame.
lampy v obchodě

2) NILA

§  Nezávislá prodejní galerie s respektem k přírodě a lidem
Základem kolekcí jsou originální bytové doplňky a etická móda, kterou možná znáte pod pojmem slow fashion. Veškeré oblečení a doplňky jsou vyrobeny z ekologických materiálů a pečlivě vybrány zakladatelkou značky Evou Urbanovou. Nabízí i produktové varianty pro vegany a biokosmetiku.

3) BOOK THERAPY

§  Nejkrásnější knihkupectví v Čechách a ještě něco navíc
Vejdete a nechcete odejít. Je to místo pro milovníky umění a designu, kde si můžete prohlédnout a koupit knihy a časopisy, které jinde nenajdete. Také zde nakoupíte dárkové předměty zn. Lípa, která je taky dílem majitelů obchodu. Za knihkupectvím i značkou Lípa stojí Petra Claudr Hanzlíková a její muž Jiří.
muži před antikvariátem

4) OBJECT

§  Esteticky zajímavé a inspirativní prostředí k nákupu
V tomto brněnském object storu najdete přírodní kosmetiku, parfémy, produkty udržitelné módy, šperky, vintage brýle, diáře a další originální doplňky. Majitelka a kurátorka Jana Longaverová jej koncipovala s myšlenkou, že je možné dobře nakoupit a zároveň podpořit dobrou věc. Součástí obchodu je i zeď s uměleckými díly na prodej.

5) 100CLASS

§  Zajímavý koncept prezentace a prodeje užitných uměleckých děl
Majitelka obchodu Vendula Stoklásková zákazníkům doporučuje motto, jímž se sama řídí: Nakupuj méně a dobře si vyber. Pořídit zde můžete např. módu, vůně, fotografie či porcelán.