Na péči o vířivku nezapomínejte – co je nejdůležitější?

Péče a starost o vířivku zaberou čas, ale určitě se to vyplatí. Jak často je nutné měnit vodu ve vířivce a co všechno obnáší péče o ni? Nic nezanedbávejte!

Na péči o vířivku nezapomínejte – co je nejdůležitější?

Když už si domů pořídíme vířivku, kromě radosti, která bezpochyby přichází, je nutné myslet i na údržbu a její pravidelné čištění. Voda ve vířivce je velmi důležitá, její kvalita by nikdy neměla ohrožovat naše zdraví ani požitek z koupání. Jak se o vířivku starat a co v péči o ni vůbec to nejdůležitější? Možná toho bude na začátku moc, ale časem si zvyknete tyto věci dělat pravidelně a bez stresu.

pexels-photo-1418519

Pročtěte si manuál

Mnoho lidí má takovou radost z koupání v nové vířivce, že zcela zapomíná na její pravidelnou údržbu. Když už budete mít vířivku doma, určitě si nezapomeňte pročíst i manuál k ní, což možná zpočátku může pomoci více se o ní dozvědět. Obecná pravidla o údržbě jsou ale u všech vířivek stejná. Především jde o kvalitu vody i celé technologie. Voda by měla být na prvním místě, protože pokud se ve vířivce koupeme, chceme, aby voda byla průzračně čistá, dezinfikovaná a nezávadná. Ve vodě se velmi rychle mohou začít tvořit nečistoty, bakterie nebo nebezpečné mikroorganismy, které nám mohou v konečném důsledku způsobovat řadu nepříjemností. Přitom tomu lze snadno zabránit.

Zda je voda v pořádku se dá zjistit pouhým pohledem, zakalená voda již neznačí nic dobrého. Proto je nezbytně nutné už od začátku do vody přidávat chemii na její dezinfekci a čištění. Chemie musí být jen taková, která je určená pro použití v teplé vodě, která ve vířivce je, proto nikdy nezaměňujte s chemií určenou pro bazénovou vodu.

pexels-photo-4635389

Jak čistit a kdy měnit vodu

Voda by se ve vířivce měla měnit pravidelně a minimálně dvakrát ročně, záleží však na tom, zda využíváte vířivku celoročně nebo jen sezónně. Když už budete vodu měnit, pusťte se do toho z gruntu a nezapomeňte na pročištění technologie, zkontrolujte a vyčistěte filtr a samozřejmě i povrch vířivky uvnitř i zvenčí. Čištění vířivky provádějte jen za pomocí prostředků k tomu určeným, a pokud si nevíte s něčím rady, raději neexperimentujte a kontaktujte odbornou firmu, která pomůže i poradí.

Jen díky pravidelné údržbě bude vaše vířivka stále jako nová a vydrží vám po dlouhá léta.