Správný lustr dodá místnosti perfektní vzhled


Lustry v rodinných domech a bytech jsou nedílnou součástí celkového dojmu interiéru. Lustr https://light4home.cz/chandeliers-1/ vždy vybírejte podle typu místnosti, ale zaměřte se také na celkový vzhled a světlost interiéru. Možná si říkáte, že vybrat lustr musí být jednoduché. Až ale navštívíte obchod s lustry a světly, zjistíte, že existuje mnoho typů, barev a tvarů a nebudete vědět, který se zrovna hodí do vaší jídelny nebo obývacího pokoje. Věděli jste, že do každé místnosti se vám bude hodit jiný typ lustru?

kuchyně

Obývací pokoj je místo, kde trávíte nejvíce času. Proto také výběr lustru nepodceňte, protože se na lustr budete dívat každý den. V obývacím pokoji můžete mít klasický lustr. Elegantně působí lustry v kombinaci se sklem a křišťálem. Do obývacího pokoje většinou volte lustry závěsné, v případě, že je váš obývák malý, vsaďte na menší lustry, které se montují přímo na zeď.

Kuchyňská linka má sama o sobě zabudované světlo, ale toto světlo vám neosvítí celou místnost. Nad jídelní stůl se proto nejčastěji volí závěsné světlo kovového nebo ne příliš nápadného tónu. Mějte na paměti, že dominantou kuchyně je kuchyňská linka, takže i světlo vybírejte takové, které nebude narušovat celkový dojem kuchyně.

dětský pokoj

Do dětských pokojů a ložnice si můžete zvolit prakticky každý typ světla. Vybírat můžete mezi závěsnými i přisedlými ke zdi, do minimalistky laděného interiéru vám postačí i bodová světla. U postele se většinou umisťují ještě přídavná světla v podobě lampiček a stojacích lamp, takže světlo osvětlující celou místnost budete používat výrazně méně. Do dětského pokoje můžete vybírat světla s dětským motivem, a protože děti si budou v pokoji hrát, je potřeba, aby světlo pokrývalo celou místnost a bylo dobře vidět. Pro menší děti, které se často bojí tmy, je vhodné pořídit noční světýlko, pro školáky zase kvalitní lampu na psací stůl.