O úvěr mohou zažádat i tzv. rizikový žadatelé!

Banky mají, co se týče úvěrových produktů jasno a kdo nesplňuje jejich přísně nastavená měřítka, většinou s žádostí o úvěr neobstojí. Důležitá je ale primárně bonita žadatele, kterou ovlivňuje hned několik faktorů. Rozhodující je nejenom výše příjmů, ale i další závazky, záznamy v registrech či počet členů ve společné domácnosti. A jelikož banka přistupuje ke každému žadateli individuálně, prodlužuje se i schvalovací proces úvěrových produktů. Naštěstí jsou tu ale nebankovní společnosti, které pracují s automatickým schvalovacím systémem a jsou v mnohých ohledech o poznání benevolentnější.

Sloupec peněz

  • Příjem

Jednou z podmínek pro schválení jakéhokoliv úvěrového produktu je pravidelný měsíční příjem. Ten musí být doložen za pomoci pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Některé banky akceptují i pracovní závazek na dobu určitou za předpokladu, že bude úvěr splacen ještě před vypršením pracovní smlouvu. Pokud se žadatel momentálně nachází ve zkušební nebo výpovědní lhůtě, n úvěr může s největší pravděpodobností zapomenout. Samozřejmě banky akceptují i další příjmy z podnikání, samostatně výdělečné činnosti nebo z pronájmu nemovitostí.

Potřesení rukou

Nebankovní společnosti však nabízí úvěry i žadatelům, kteří tuto skutečnost nejsou schopni doložit. Jeden příklad za všechny představuje hypotéka bez příjmu https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-bez-dokladani-prijmu/.

  • Záznamy v registrech dlužníků

Negativní záznam v některém z registrů může vést až k zamítnutí žádosti o úvěr. Přitom se může mnohdy jednat jen o drobnost v podobě pozdě zaplacené faktury za telefon. V takových případech banka žádost o úvěr rovnou zamítne, případně ho schválí, ale s výrazně přísnějšími podmínkami pro žadatele. Nebankovní společnosti však do registrů dlužníků mnohdy vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam v potaz a úvěr rizikovému žadateli přesto schválí.