Na kole bez námahy

Jste senior, osoba s horší fyzičkou, ale třeba i profesionální sportovec? Tak proč někdy nezkusit elektrokolo. Hodí se na dlouhé cesty jak na silnici, tak v horách, i na kratší projížďky po městě. Za tento vynález můžeme vděčit americkému vynálezci Libbeymu.
Ale myslet si, že kolo za vás jede samo, je velká chyba. Motor vám pouze pomáhá. Můžete si nastavit sílu pohonu, ale bez šlapání prostě nepojedete. Proto je to skvělý způsob na hubnutí. Při jízdě spalujete tělesný tuk.
rande na kolech
V České republice se za rok prodá zhruba 30 000 elektrokol. To je jenom 10 % z celkového prodeje všech kol. Oproti třeba Belgii dost zaostáváme (50 %). Já si ale stále stojím za tím, že po jízdě na kole bez pohonu mám ze sebe větší radost než na elektrokole, proto mě tato čísla nějak netrápí a jsem ráda, že Češi stále dávají přednost větší fyzické námaze.
Nejde o úplně levnou záležitost. Kvalitní kolo pod 20 000 Kč neseženeme. Cena samozřejmě záleží na výdrži baterie. Většina z nich má kapacitu na 40 – 120 km. Nejlevněji vychází kola do města, takzvané skládačky. Pořídit se dají do 25 000 Kč. Jsou zároveň nejlehčí a praktické pro případnou cestu MHD.
ruce na řidítkách kola
Opravdu kvalitní kolo do terénu začíná na 40 000 Kč. Rozhodně doporučuji nakupovat ve specializovaných prodejnách, abyste se nespálili. Nejde už o úplně levné záležitosti. S horským elektrokolem pro vás nebude žádný výjezd v lese překážkou. Hlavně díky skvělému odpružení.
Americká značka Cannondale se pochlubila novými terénními koly, která si budete moci koupit už letos na podzim. Rámy jsou vyrobené z uhlíkových vláken a kola mají hydraulické brzdy. Cannondale Moterra bude mít 160mm vidlice a Cannondale Habit NEO 140mm vepředu a 130mm vzadu. První jmenovaný typ bude k dostání za 115 000 Kč, druhý dokonce za 130 000 Kč. To už je opravdu pro milovníky cyklistiky.
Přeji šťastný výběr a pohodlné ježdění!

Posted in: Nezařazené