Jsem in nebo out?

Prostě už si stěží vzpomenu na to, co jsem to v těch devadesátých letech minulého století nosil na sobě. A čemu byste se také divili? Vždyť to bylo dokonce už v minulém tisíciletí, a kdo si to má pamatovat?
Ale jakkoliv mne to udivuje, existují prý lidé, kteří si to opravdu pamatují. Kteří vědí, co se v těch dávných dobách, jež nejeden z našich současníků už ani nezažil, nosilo. A kteří dokonce tvrdí, že jsou i .
Tedy že kolem sebe můžeme potkávat lidi oblékané stejně, jako jsme se my strojili tenkrát. Že prý trendy z devadesátek právě comebackují. Tedy vracejí se do módy.
dívka s colou
O co že jde?
Že prý se vracejí do módy kožené bundy, které tehdy musel mít každý. Kdo prý takovou neměl, ten jako by nebyl. Takže možná proto si ty doby nepamatuji – když jsem jako nebyl, nemaje právě tento typ bundy. Kdo prý si tuto bundu od oněch časů uchoval, může ji dnes klidně zase nosit a tvářit se jako ten největší borec.
dítě sedící ve dveřích

Pak se prý tehdy nosily hlavně v Americe „Boyfriend jeans“, tedy v překladu „přítelovy džíny“, a tyto širší a hlavně pohodlnější kalhoty k nám dorazily s plnou vervou až dnes. Což je další „důkaz“, že jsem v devadesátkách zřejmě neexistoval, a pokud ano, nebyl jsem v té době dívkou, jíž jsou tyto určeny stejně jako džínová sukně.
Náznakem, že jsem v oněch dobách přece jenom existoval, může být do módy se vracející džínová bunda. Protože jednu takovou jsem skutečně měl, heč! A z Tuzexu! A za bony! A ta asi opravdu frčí, když se koukám v televizi na trochu jiný Comeback, a vidím, jak tam sluší Ozzákovi!
Ovšem s lennonkami, tedy oněmi kulatými brýlemi, už jsem zase ztracen. Ty mě také nějakým řízením osudu minuly.
Každopádně se ale prý móda z oněch dob zase vrací. A tak se možná zajdu podívat na půdu, zda se tam ještě něco z těch dob nepovaluje. Jsem přesvědčen, že povaluje. Protože jsem měl tehdy určitě montérky, jež jsem skoro nenosil, gumový rybářský plášť, holínky a potápěčské brýle se šnorchlem.
Nevím sice z dosud přečtených řádek, jak si stojí tyto věci v kurzu, ale věřím, že zapadnu do vracejícího se trendu devadesátek a budu v nich zase in.

Posted in: Nezařazené