Jak prodloužit koupací sezonu

Opravdu jen dva tři měsíce? Co potom? Potom musíte bazén buď vypustit, nebo připravit na zazimování. Ale i vy můžete koupací sezonu razantně prodloužit. Minimálně o dva i tři měsíce. Víte o tom?

odpočinek v bazénu

Vhodné zastřešení prodlouží využití bazénu i několika násobně

Asi nemá smysl uvažovat o zastřešení, byť velkého, ale přesto jen nafukovacího bazénu. Pokud však vlastníte bazén pevný, o zastřešení byste uvažovat měli. Proč? V nezastřešeném bazénu se můžete koupat tak dva, tři, maximálně čtyři měsíce v roce. Samozřejmě záleží na povětrnostních podmínkách, na tom jak teplé je léto. Pokud bazén zastřešíte, začne se díky skleníkovému efektu vyhřívat prakticky od března. Uzavřený bazén si vytvoří své mikroklima. Udržuje teplé ovzduší, které díky materiálu, ze kterého je bazén vyroben tak rychle nechladne. Bazén je tím pádem stále vystaven o hodně vyšším teplotám, než kdyby stál, jen tak volně na zahradě. Zastřešením bazénu podstatně zkrátíte čas na jeho údržbu a čištění, neboť do něj nenapadá tolik pevných nečistot.
žena pod vodou

Různé typy zastřešení

Výrobci nabízejí zastřešení různých tvarů. Nabízejí zastřešení pevné, nebo zasouvací. Široký je sortiment materiálů. Jsou stěny čiré, polopropustné i z mléčného skla. Také si můžete zvolit určité tónování stěn. V nabídce je ventilace i vyhřívání. To vše se týká nabídek standardních typů bazénových krytí. Vy si ale můžete nechat vyrobit krytí bazénu přímo podle svých představ.

Individuální konstrukce

Pokud se vám z třeba estetických důvodů nelíbí některý z nabízených typů bazénových krytí, výrobce vám jistě vyjde vstříc ve splnění vašich požadavků. Podle vašich pokynů použije materiál i technicky zabezpečí různé pojezdy, skládání či sklápění jednotlivých dílů. Pokud je to technicky možné, pokusí se výrobce přiblížit i tvarovým požadavkům.

Materiál

Bazénové krytí se vyrábí z umělého skla z takzvaného polykarbonátu. Z něj se vyrábí izolační panely, které tvoří soustava dutých komůrek. Polykarbonát je lehký a ohebný. Využívá se většinou jeho předpětí v oblouku, čím se zvýší jeho tuhost. Polykarbonátové desky se usazují do hliníkového rámu.