Zkratky, které mnohdy nejsou vidět

Existuje poměrně málo jedinců, kteří se ještě nikdy nesetkali se smlouvou, která se uzavírala na nějakou formu zápůjčky finančních prostředků. Bohužel většina národa tímto procesem prošla a pro některé osoby moc dobře neskončila. Jak je to možné, vždyť smlouva je skoro pro všechny občany stejná, liší se jen částky, výše úvěru a osobní údaje? Ono to zase nebude tak složité. Lidé si totiž nepřečtou pořádně smluvní podmínky a poté vznikají problémy, kterým by se dalo velmi jednoduše vyhnout. Nebo je další možností, že více se zajímají o výši půjčených peněz, než o zkratky, které jsou v dokumentech zaznamenány. Jedná se například o RPSN – což je roční procentní sazba nákladů. Výše úroku nám ukáže pouze jednu stranu a to je v konečné verzi v podstatě výše peněz, která se musí vrátit. Ovšem jak popisuje RPSN https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/aktuality/rpsn-rocni-procentni-sazba-nakladu/, tak to vypadá, že toto je nejhlavnější ukazatel v případě smlouvy.

půjčka

Stejná výše půjčky a jiné platby

Není divu, že se v mnohém poté rozchází srovnání různých společností, které se zaměřují na půjčování finančních prostředků nebo financování spotřebitelského zboží. Tento ukazatel nám totiž prozradí, zdali je výhodné si od dané společnosti vzít úvěr nebo se raději podívat jinde. Však žádné půjčení peněz by se nemělo dělat bez uvážení.

peníze euro

V těchto procentech, která jsou schována za zkratkou RPSN, se ukrývají poplatky.

  • Vedení, výpočty a spravování úvěru, který souvisí pouze s danou zápůjčkou.
  • Administrace se musí řádně ocenit a tak to nebude chybět ani v tomto případě.
  • Schválení žádosti je čas od času zpoplatněno, jen se o tom moc nemluví.
  • Pojištění schopnosti splácet se zde samozřejmě nalezne také.
  • Nechybí ani poplatky za převody peněžních prostředků, které samozřejmě nejsou nikde zaznamenány.
  • První splátka je většinou navýšená a je opět skrytá v této zkratce, také ji můžeme nazvat akontací, kterou samozřejmě po nás nikdo nechce, však si ji společnost dostatečně vybere zpět, aniž bychom to nějak citelně zaznamenali.