Výroba ovocných likérů

Pokud máme na své zahradě dostatek ovoce a je jedno v podstatě o jaké se bude jednat, tak si takový likér můžeme vyrobit sami. Na výrobu nejsou nijak náročné, ale i přesto se každý musí obrnit trpělivostí, jelikož to nebude hned. Základem, se kterým se bude pracovat je vždy ovoce a poté alkohol, klidně může být rum nebo vodka či slivovice, které jsou běžně k dostání za rozumnou cenovou relaci. Hodí se i cukr, koření a neztratí se ani citron. V podstatě je postup vždy velmi podobný, že ovoce se naloží do alkoholu a přidají se veškeré ostatní suroviny. Poté se musí nechat tento poklad nechat zrát, než se slije. Je pravdou, že poté ovoce se dá ještě přidat do koláčů nebo buchet.

sklenka

Každý si může dopřát ovocný likér

Ne každý má sice možnost nebo zrovna chuť do výroby, ale rozhodně každý si ovocné likéry https://www.lihovarek.cz/ovocne-likery/ může zakoupit. Zajisté překvapí bohatá nabídka, že by člověka ani nenapadlo takové ovoce použít. Je ale pravdou, že pěkně vytvarovanou lahvinkou rozhodně ostudu neuděláme a dokonce nemusíme na ni ani tak dlouho čekat. Od láhve nás bude dělit pouze doba od objednání po doručení. A ta je rozhodně kratší, než doba zrání v domácích podmínkách. Charakteristika těchto likérů je, že mají poměrně malý obsah alkoholu a vysoký podíl cukru. Nicméně na příjemný večerní odpočinek či relax malá sklenka neuškodí.

ostružiny

Ostružin jsou plné lesy

Pokud chceme skutečně někoho překvapit pěkným dárkem, tak můžeme vybrat ovocný likér, který je například z ostružin. Je pravdou, že se jedná o specifické ovoce. Ostružina sama o sobě je velmi bohatá na vitamín C. Posiluje dokonale náš organismus, ale pomáhá i v jiných oblastech, je velmi prospěšná pro naše zdraví. Také statečně bojuje proti všem neduhům, které přicházejí v podobě infekčních onemocnění. Likér právě vytvořený z ní je jedinečným produktem a navíc potěší krásnou lahví, což z něj dělá skutečně exkluzivní dárek.