Vše na Youtube

Obzvláště hudba umí potěšit srdce leckterého fanouška. Samozřejmě, že každá někoho jiného. Dechovka ty starší a hip hop ty mladší. Každý má rád jinou. A také by ji rád měl u sebe, například v mobilu, aby si ji mohl poslechnout kdykoli a nebyl závislý na internetovém připojení. Protože i když žijeme v moderní době, není přece jen internet naprosto všude.

muzika

A tak by možná vandráci rádi poslechli například country někde v lese, nebo horolezci folk někde na horách. Nuže, mají naději, protože jak všichni víme (nyní nevezu trochu dříví do lesa), tuto hudbu lze stáhnout a uložit si kam třeba ve formátu mp3. Což je asi nejznámější formát huby. Jeho obrovskou výhodou je to, že zabere na úložišti poměrně málo místa. Je to dáno tím, že jsou osekány a odstraněny zvuky, které již lidské ucho nevnímá. A pak je to celé dáno „do lisu“, kde jsou tato data ještě stlačena a tím je dána jejich velikost. Postup jsem samozřejmě dost zjednodušil, ale to není pro nás podstatné. Můžeme si jen ještě pro zajímavost říci, že kompresní program byl původně používán i pro video MPEG (Motion Picture Experts Group).

Nuže, pokud tedy rozluštíte následující šifru, youtube mp3 320 kbps download, bude zase vědět něco navíc o kvalitě.

poslech hudby

Nerozluštili. Nevadí, rád vysvětlím. Jde opět o stahování hudby, ale ve vyšší kvalitě. Ono číslo udává informaci o bitrate (datový tok), který určuje kolik bitů se spotřebovává každou sekundu přehrávání. Tedy kolik informací dostanete, obrazně řečeno. U mp3 se obecně považuje za dobré 128 kbit/s. Samozřejmě to nemusí vyhovovat všem a mohu si hudbu stáhnout a uložit ve kvalitnější kompresi.

Nebudeme to zde technicky rozebírat, není zde na to místo. Proto vám na závěr prozradím tajemství jednoduchého stahování. Klikněte na tu modrou „šifru“ a dostanete se na web, přes který můžete z Youtube stahovat, a nejen z něho.