Věnujte více pozornosti výběru žárovky H4 do předního světlometu

Spolehlivost

Když usedáte za volant, očekáváte, že se na svůj vůz budete moci plně spolehnout. Každá sebemenší drobnost tu může být rozhodující a hrát významnou roli. Lidé si často neuvědomují, že dopravní prostředky kladou ty nejvyšší nároky na kvalitu veškerých komponentů, a že se přece jen nejedná o nábytek v domácnosti a některé domácí spotřebiče, kde jejich porucha neznamená fatální problém.
zadní světlomet
K tomuto jevu se také vztahuje pojem tzv. koeficientu bezpečnosti, který je zcela logicky nejvyšší u výtahů a v leteckém a kosmickém odvětví průmyslu. Automobily se nachází jen v těsném závěsu, zvláště dnes, kdy několikanásobně zhoustl provoz na silnicích, a kdy jsou řidiči vystaveni enormnímu tlaku. Musíme se tedy spolehnout na podvozek, brzdový systém, pneumatiky, ale i na osvětlení. Být dobře viděn a zároveň vidět je zkrátka jedno z důležitých pravidel, bez nichž se neobejdeme.
Věnujme tedy více pozornosti volbě autožárovek, vyplatí se zvolit značkové výrobky s garantovanou kvalitou, životností a záruční lhůtou. Dostatečný jízdní komfort, krátký reakční čas a dobře osvětlená pravá krajnice jsou často momenty, které rozhodují o vzniku dopravních nehod, a právě nedostatečné osvětlení a nepozornost nebo přeceňování vlastních schopností jsou nejčastější příčinou těchto událostí.
jízda ve tmě

Dostatek světla a jeho barva

Výrobci světelných zdrojů Philips a Osram věnují významnou část pozornosti na automobilový segment a nabízí h4 žárovka https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h4 do předních světlometů v několika produktových řadách. Upřednostňují buď délku životnosti, anebo lepší světelné parametry. V současném provozu významně rozhoduje i barva vyzařovaného světla, která by se měla přibližovat chladnějšímu odstínu tzv. neutrální bílé. Teplé odstíny totiž zvyšují únavu a prodlužují reakční čas, což je pro bezpečnou jízdu zásadní.