Nemoc, která ničí vztahy

Stařecká demence nebo Alzheimerova choroba jsou bezesporu největšími problémy starých lidí. Dalo by se říci, že těmito zákeřnými nemocemi trpí všichni zúčastnění. Zejména, pokud je snahou blízkých postarat s o svého nemocného, který se doslova mění před očima. Začíná to docela nevině.
o Sem tam se něco zapomene nebo se dají věci na nesprávné místo.
o To může být ještě i docela vtipné.
veselá babička.jpg
Humor ale každého přejde ve chvíli, kdy nás náš blízký přestává poznávat a chová se k nám jako k cizímu člověku. Nebo také jako k někomu, koho znal ve svém mládí. Není také výjimečné, když se z laskavé a milé osoby stane člověk naplněný zlostí a nenávistí. Není to ale jeho pravá osobnost, co z něho dští zlost, je to právě jeho nemoc. Je zajímavé, že podobné projevy ve speciálních domovech nejsou vůbec častým jevem. Naopak. Téměř neexistují. Je to naprosto logické.
ruce v rukavicích.jpg
o Domovy, které se specializují na klienty s Alzheimerovou chorobou, vědí, jak se svými svěřenci pracovat a jak s nimi jednat.
o Snahou těchto domovů je uchovat nemocnému co nejvíce dovedností a pomoci mu vést co nejdéle co nejkvalitnější život.
oblékání seniora.jpg

Zachování důstojnosti

Soběstačnost je jednou z nejdůležitějších záležitostí. Člověk, který má pokročilou fázi Alzheimerovy choroby nebo stařecké demence, je většinou zmatený a zoufalý, protože svět kolem sebe nepoznává. Speciální centra poskytují zázemí, ve kterém se nemocní cítí naprosto bezpečně. Kromě toho je jim tu poskytována opravdu nepřetržitá péče. V domácích podmínkách by byla takováto služba opravdu velice vysilující. Jistě znáte případy ze svého okolí, kdy potomek pečoval o své nemocné rodiče a sám na to pak zdravotně doplatil.
Není tedy lepší cestou svěřit milovanou osobu do rukou opravdových odborníků a být častým a vítaným návštěvníkem?