Chutné křehké výhonky podpoří vaši dobrou náladu i zdraví

V tomto období je klíčové udržet své tělo v té nejlepší kondici, a to hned z několika hledisek. Když nám nákaza doslova klepe na dveře, je nezbytné, abychom své tělo zásobili dostatkem vitamínů, minerálů a jiných důležitých látek, které upevní naše zdraví. Protože jen zdravé tělo si dokáže s viry a jinými škodlivinami z okolí poradit. Navíc všichni víme, že se říká, že ve zdravém těle přebývá zdravý duch – a vliv zdravé stravy na dobrou psychiku je rovněž prokázaný. A k tomu mnozí lidé, kteří nuceně uvízli ve svých domovech, jistě ocení zajímavou aktivitu, kterou si mohou zpestřit svůj domácí program.klíčky, luštěniny na talíři
Klíčení semínek je zkrátka to pravé, když chcete posílit své zdraví, vyzkoušet novou, zajímavou aktivitu, a ještě si zvednout náladu. Uvidíte, že se vám to s mladými semenáčky jistě podaří!
Ovšem je dobré vědět, že klíčení semínek rozhodně nepatří k aktivitám, které by bylo možné provozovat jedině na jaře. Jejich velkou výhodou je naopak to, že si bohatou úrodu můžete vypěstovat kdykoli v průběhu roku. Tímto způsobem tak můžete získat vitamíny, minerály, vlákninu, enzymy, a jiné cenné látky v kterémkoli ročním období, včetně těch, kdy je přísun čerstvé zeleniny ze zahrady dost omezený.asijské jídlo, výhonky
A co je zásadní, jedná se o naprosto nenáročnou aktivitu, která vás nebude stát mnoho energie, a je skoro zadarmo. Vlastně jde jen o to, chytře využít nabídku, kterou nám sama příroda přichystala na zlatém podnosu. Stačí, když si opatříte semínka a vhodnou nádobu, a pak už vám stačí jen trocha vody, a můžete klíčit.
Semínka začnou klíčit, když jim dopřejete dostatek vody, příjemnou pokojovou teplotu, a později i světlo. Takže stačí nasypat zvolená semena do vhodné nádoby, jako je například biomiska od Nakliceno.cz, nechat nabobtnat ve vodě, a pak již jen několik dní prolévat čerstvou vodou. Za pár dnů se objeví první klíčky, a za další týden budete moci sklízet úrodu!