Aktivní milovníci historie

Mnozí lidé milují historii. Přenést se do jiných dob, prožívat to, co se odehrálo před dávnými stoletími. Historické filmy a historická literatura představují samostatné žánry dané tvorby a spisovatelé, kteří píší historickou prózu, obvykle jsou velmi plodní a jako jedni z mála jsou schopni se psaním dokonce uživit.
Čtení historických románů a sledování historických filmů je věc jedna. I když je to hezký koníček, je to koníček víceméně pasivní. Ovšem ti, kteří mají historii za své hobby, by si s tím nevystačili a svou lásku k historii projevují velmi aktivním způsobem. Máme na mysli lidi, kteří se věnují historickému šermu, tanci a hudbě a můžeme se s nimi setkávat na různých hradech a zámcích v rámci různých akcí a nutno podotknout, že rozhodně patří mezi to, na co se nejvíce těšíme.
historický šerm
 

Víc než jen koníček

·         Historický šerm– má počátky ve sportovním a scénickém šermu. Počátek zájmového koníčku lze vysledovat v padesátých letech dvacátého století, kdy skupina sportovních šermířů měla nastudovat šermířská vystoupení pro různé kulturní akce a tato skutečnost odstartovala již v dobách komunismu vývoj historického šermu v tehdejším Československu. Zájemci o tuto aktivitu se sdružují do skupin historického šermu.
·         Historický tanec– zatímco šerm fascinuje zvláště chlapce od jednoho do sto dvaceti let, ženy jsou fascinovány především historickým tancem. Milovníci historických tanců se také sdružují do skupin historických tanců a díky nim si dokážete představit, jak vypadaly tance v dobách gotiky, renesance či baroka. To vše v naprosto úžasných dobových kostýmech, které jen podtrhují autenticitu.
princezna na louce
·         Historická hudba– samozřejmě, aby mohl být tanec, musí být také hudba. A rovněž středověká hudba představuje atraktivní žánr, kterému se věnuje celá řada hudebníků, kteří hrají na dokonalé kopie dobových hudebních nástrojů. Doprovází skupiny historických tanců, ale velmi často mají také své vlastní úspěšné koncertní vystoupení.